Матчеві вудилища
Матчеві вудилища
Матчеві вудилища призначені для лову на далекій відстані від 15 до 70 метрів від берега. Об'єктом лову, як правило, є риба до 3кг (для більш великої риби зазвичай використовують фідерні вудлища, про які ми поговоримо далі, і іншу оснащення). Довжина матчевих вудилищ становить від 3.6 до 4.8 метрів. Вудилища бувають як розбірні, на штекерном з'єднання, так і телескопічні. Сучасне матчевое вудилище зазвичай складається з трьох, і рідше чотирьох колін, а також має 12-16 дрібних пропускних кілець на високій ніжці. Благодаря такой конструкции обеспечивается оптимальный строй и прочность удилища при его минимальном весе. Стоит отметить, что обозначение длины матчевых удилищ обычно указывается в футах.
Тест матчевого удилища обычно колеблется от 10 до 30 гр. Для оснастки удилища используют специальные поплавки («ваглер») для дальнего заброса.
На матчевом удилище используют два типа оснасток: скользящая (применяемая там, где глубина в месте ловли превышает длину удилища) и фиксированная (где поплавок фиксируется на нужной глубине). Для удобства забрасывания данной снасти на матчевых удилищах устанавливают удлиненный комель. Крючки в данной оснастке обычно используют достаточно маленькие (12-14 номер). В матчевых удилищах обычно используются матчевые катушки (быстрые катушки с мелкой шпулей), так как для дальнего заброса очень важно, чтобы шпуля на катушке была максимально заполнена леской. Основними вимогами до матчевої котушки є наявність надійного і тонко настроюється фрикційного гальма, а також якість укладання волосіні котушкою, так як матчева ловля, як правило, передбачає використання досить тонких лісок. Також відмінною рисою даного типу безінерційних котушок є висока передавальне число — зазвичай від 5.7:1. Практично всі виробники зазначають належність своїх котушок до матчевым, поміщаючи в назву слово «Match».