Фідерні вудилища
Фідерні вудилища
Назва фідерних вудилищ походить від слова «фідер» (з англ. «to feed» — «годувати»). Це снасть з годівницею, яка розрахована на дальній заброс і ловлю з дна. Основною відмінністю фідерного вудилища є наявність великої кількості кілець (до 20), а також тонкою і м'якою вершинки, яка і є головним визначником покльовки. Для ловлі фідером застосовують спеціалізовані фідерні вудлища, які оснащені котушкою, з намотаною на неї волосінню (шнуром), яка пропущена через всі кільця вудилища. Фідерні вудилища це вудилища з кільцями, довжиною до 16 футів, верхня частина яких конструктивно оснащена спеціальними гнучкими вершинки (квивертипами) різної потужності для реєстрації покльовки. Квивертип повинен бути довжиною не менше 35 см, оснащений не менш ніж чотирма пропускними кільцями, і повинен мати добре помітну забарвлення на одному або декількох відрізках між ними.
Квивертипы конструктивно бувають двох видів — змінні, або стаціонарно вставлених у верхню секцію вудилища, і складові з вудилищем одну пряму лінію. У випадку з вклеєними квивертипами обов'язково вказівку їх потужності в унціях (Oz) або грамах на верхній секції спінінгу.
Фідерні вудилища діляться на кілька категорій, які визначаються по тесту вудилища. Нагадаємо, що «тест вудилища» — це максимальна вага вантажу, який рекомендується використовувати з даними вудлищем. Варто враховувати, що при використанні годівниці — до ваги самої годівниці варто додати ще вага прикормки (це приблизно 20-30 грамів).
Фідерні снасті по класу поділяють на наступні види:
Ультра лайт фідер (Ultra light feeder), або Пікер (Picker)
Вудлища цього класу мають другу назву — «Пікер» (від англ. «Picker»). Це вудилища довжиною від 2,1 до 3 метрів, що відрізняються невеликим тестом (від 10 до 40 грамів). Такі вудилища ідеально підходять для лову невеликий риби на коротких відстанях в стоячій воді, або з невеликою течією. Дистанції для них також різні: якщо для пикера довжиною 2,1 м оптимальна дистанція до 20 метрів, то 3-х метровим пикером можна ловити на дистанції аж до 40 метрів. Зазвичай пикеры оснащують монофильной волосінню.
Лайт фідер (Light feeder)
Вудилища від 3 до 3,6 метрів у довжину з вагою до 60 грамів, які призначені для стоячої води, або для водойм з невеликою течією. На відміну від пикера, такі вудилища дозволяють закидати снасть на велику дистанцію, і, відповідно, ловити велику рибу.
Медіум фідер (Medium feeder)
Такі вудилища, як правило, мають довжину 3,6 м, але зустрічаються екземпляри довжиною 3,3 метра. Тест такого вудлища — від 80 до 100 грамів. Це найпоширеніший клас вудилищ, так як вони є полууниверсальными, оскільки ними зручно ловити і на стоячих водоймах, і на протязі. При клюванні великої риби, і при вмілому виведенні за допомогою такого вудилища до берега можна довести навіть велику рабу, включаючи коропа.
Хеві фідер (Heavy feeder)
Хеві фідер також є поширеним типом вудлища, оскільки прощає багато помилок рибалкам як при виведенні, так і при забросе. Тест: 100—120 грам. довжина 3,6 — 3,9 метрів, хоча в продажу є twin-моделі 3,60/4,20. Твін-фідери можна використовувати як з довжиною 3,6 метра, так і, якщо вставити спеціальну додаткову пролонгу (яка йде в комплекті), з довжиною до 4,20 м. Завдяки більшій довжині рибак може закидати годівницю на більш далекі відстані, а при виведенні риби, і перетягнути її через жорстку бровку таке вудилище можна підняти вище, і, тим самим провести рибу над бровкою, виключивши схід або зачіп.
Екстра хеві фідер (Extra heavy feeder)
Це фідери з тестом 120 грам і вище. В окремих випадках тести можуть бути до 200, і навіть до 300 грамів. Довжина таких вудилищ варіюється між 4,20 і 5,0 метрами. Такі фідерні вудилища створені виключно для наддалеких закидів і/або величезних і потужних риб (на канал шириною 40 метрів і рибою до кілограма з таким фідером їхати сенсу немає).